Neues du Asthetisch

Otolog mikro greft saç dökülmesi tedavisi son zamanların en yeni ve en etkili saç kaybı tedavisidir. Saçlı deride kılcal damarların yenilenmesi sayesinde saç köklerinin güçlenmesini ve yeni saç oluşumunu destekleyen bir tekniktir. Dolaşım sisteminin yeterli oksijen ve besini saç köklerine iletememesi saçların güçsüzleşmesindeki önemli etkenlerden birisidir. Otolog mikro greft tekniği sorunun ana kaynağı olan dolaşım sistemine odaklanarak etkin bir tedavi imkânı sunar.

Otolog mikrogreft teknolojisi nedir?

Autologous Micrografting Technology’nin kısaltması olan AMT, kişinin kendi hücrelerinden elde edilen ve santrifüj edilerek türetilen büyüme faktörlerinin tekrar saçlı deriye enjekte edilmesine dayanan rejeneratif bir teknolojidir. Regenera activa olarak da yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Otolog mikro greft nasıl uygulanır?

Kafanın arka bölgesinden çok ince punchlar ile alınan 3-5 tel saç kökü özel bir cihaz yardımıyla 80 mikronluk parçalara bölünerek ve işlenerek büyüme faktöründen zengin özel bir süspansiyon elde edilir. Elde edilen bu ekstrat dökülmenin olduğu bölgelere enjekte edilmek suretiyle uygulama sonlandırılır.

Otolog mikro greft hangi tip saç dökülmesinde etkilidir?

Erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz kötü testesteron kaynaklı dökülmelerde ve hamilelik sürecinde hormanal sebeplerden dolayı kaybedilen saçların tekrar kazanılmasında etkindir. Saçkıran gibi enfeksiyon kaynaklı saç kayıplarında etkili değildir.

Otolog mikro greft kimlere uygulanabilir?

Enfeksiyona bağlı dökülmeler hariç kadın ve erkek herkese uygulanabilir.

Otolog mikro greft kaç seans sürer?

Otolog mikro greft tek seanslık bir uygulamadır. İleride tekrar ihtiyaç duyulması halinde uygulanmasında bir mahsur yoktur.

Otolog mikro greft ne kadar sürer?

Uygulama yaklaşık 15 dk. sürmektedir.

Otolog mikro greft sonuçları en erken ne zaman alınır?

Dökülmenin azalması en geç 3 ay sonunda başlar. 6 ay sonra yeni saç oluşumu ve mevcut ince tellerin kalınlaşması şeklinde görsel bir iyileşme meydana gelir. 1 sene sonunda tedavinin ulaşacağı maksimum seviye görülür.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

Otolog mikro greft uygulaması saç köklerinin dolaşım sistemine bağlı problemlerini çözmekte kalıcı bir tedavi imkânı sağlamaktadır. Fakat çevresel ya da genetik etkenler ileride tekrar saç kayıplarına sebep olabilir.

Otolog mikro greft acıtır mı?

Uygulama lokal anestezi altında yapılmaktadır. Herhangi bir acı veya ağrı söz konusu değildir.

Otolog mikro greft saç ekimine alternatif olabilir mi?

Otolog mikro greft esasında saçların dökülmesini önleyici bir tedavi yöntemidir. Hiçbir zaman saç ekimindeki gibi yoğun bir kıllanma gerçekleşmez. Fakat ince tellerin kalınlaşması ve mevcut saç köklerinin tekrar canlanmasıyla saçlarda daha sık bir görünüm elde edilir. Saç ekimi sonrasında ekim kalitesini artırmaya, saçların daha hızlı ve güçlü bir şekilde uzamasına yardımcı olur

Steril Ortam

Tedavi Takibi

Uluslararası Hizmet

Kısa Sürede İyileşme

Çözüm Odaklı Müdahale

Müşteri Memnuniyeti