Neues du Asthetisch

Liposuction (yağ alma ameliyatı) hakkında en fazla yanlış bilginin dolaştığı ameliyat. Bir yandan yağ alma (liposuction) ameliyatının insanları öldürdüğüne, sağ kalanlarda da yağ almaya bağlı olarak eğri büğrü yerler kaldığına dair sağlam bir kanı var.

Liposuction (Yağ Aldırma) Tweet

Liposuction en büyüğü kurşun kalem kalınlığında içi boş borucuklar (kanüller) ile deri altındaki yağ dokusunun emilmesidir. Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiklerden sokulduğu için iz neredeyse hiç kalmıyor.

Liposuction Hangi Bölgeler İçin Uygundur ?

• Erkeklerde en uygun bölgeler bel çevresi ve karın, yani “simit”, “love handle” gibi isimler takılan yerler ve boyun altı (gıdı) bölgeleridir.
• Kadınlarda ise yine karın ve bel, kalçalar, basenler, diz içleri ve bacakların iç ve üst kısımları, ayak bilekleri, yine boyun altı (gıdı), kol altları, sırttır.

Uygun Olmayan Yerler
  • Bacakların ön yüzü ve kalçaların alt kısımları uygun olmayan yerlerdendir. Buradan biraz fazla yağ alınırsa çökmeler olması çok olasıdır. Mümkünse almamakta fayda vardır.

Erkekler İçin Liposuction

Erkeklerin yağlanma bölgeleri sadece göbek deliği etrafı, karın ve her iki yanda bel bölgesiyle sınırlıdır. Bu yağların altında, en zayıf erkekte bile hatırı sayılır bir karın kası kütlesi vardır. Dolayısıyla bu ameliyatta amaç göbek bölgesindeki yağların mümkün olan en çoğunu almaktır.

Liposuction Kimler İçin Uygundur ?

Bu ameliyatta amaç belli yerlerde toplanan ve ne kadar rejim, spor yapılırsa yapılsın verilemeyen yağları almaktır. En tipik örnek kadınların kalçalarının alt – yanlarında biriken basenlerdir. Yapısal bir yağlanma şekli olan bu basen yağları ne kadar kilo verilirse verilsin inatla erimez. Yağ aldırma bu tür fazlalıkları almak için ideal bir çözümdür.

Rejim ile kilo veriyorsanız bu ameliyatı kilo vermeyi bitirdiğiniz zaman erteleyin.

Liposuctions (Yağ Aldırma) Tweet

Aşırı kilolu insanların bu ameliyat ile zayıflamalarını beklemek ise çok gerçekçi değil. Liposuction ile bir miktar yağ alınabilir ama gerçekten şişman insanın zayıflatılmasını beklemek gerçekçi olmaz.

Liposuction sadece yağları alan bir tekniktir. Dolayısıyla yüzeydeki deriye çok az etki eder. Yağların oluşturduğu gerginlik azalınca derinin kendi kendine gerginleşerek yeniden şekillenmesi gerekiyor.

Eğer deri elastik yapısını kaybetmişse yağlar alındıktan sonra sarkması çok kötü bir görüntüye sebep olabilir. Örneğin üç doğumdan sonra karnınızın altında sarkıklık ve derin çatlaklar oluştuysa liposuction sonrası bu bölgenin içi boşalmış bir halde sarkması neredeyse kesindir.

Steril Ortam

Tedavi Takibi

Uluslararası Hizmet

Kısa Sürede İyileşme

Çözüm Odaklı Müdahale

Müşteri Memnuniyeti