Neues du Asthetisch

Botoks ile saç dökülme tedavisinde iki ana sebebin ortadan kaldırıldığı bilinmektedir. İlki strese bağlı baş bölgesinde bulunan damarların daralması ve saç köklerinin yeteri kadar beslenememesidir. İkincisi ise saç dökülmesinin en büyük nedeni olan Dihidrotestosteron (Dht) hormonudur.

Botoksla Saç Dökülme Tedavisi Tweet

Tedavi herkese uygulanabilir mi?

Botoksla saç dökülme tedavisi saç dökülme problemi yaşayan kadın ve erkeklerde güvenli biçimde kullanılabilen bir tedavi yöntemidir.

Saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

Saç dökülmesi birden fazla nedene dayanıyor olabilir. Kişinin metabolizmaya bağlı bir rahatsızlığı olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. Çünkü polikistik over, demir eksikliği, kansızlık problemi, hormonsal düzensizlikler ve stres saç dökülmesine neden olabilir. Normal bir dökülme günlük 50 ila 100 saç telinin dökülmesine neden olur. Eğer dökülme baş derisinin görünmesine neden oluyorsa temelinde muhakkak bir rahatsızlık barındırıyordur ve tedavi gerektirir.

Saç dökülmesi durduralabilir mi?

Saç dökülmesi eğer sebebi belirlenebilirse durdurulabilecek bir sorundur. Uygulanacak tedavi yöntemi ile dökülen saçlar güçlendirilir ve yeni saç oluşumu sağlanabilir. Genel olarak tedavi sürecinde gözle görülecek sonuçlara 3 ay sonra ulaşılır. 6 ay sonunda ise %60 ila %90 arasında iyileşme sağlanmaktadır.

Botoksla Saç Dökülmesi Tedavisi

Botoks uygulanan bölge dâhilinde bulunan kasları gevşetir ve damarların kasılmasına engel olur. Böylelikle baş derisinde kan dolaşımı düzene girer ve oksijen üretimi artar. Bu da saç köklerinin iyi şekilde beslenmesini ve saç tellerinin yeniden kuvvetlenmesini sağlar. Ortamda bulunan oksijen oranı ne kadar düşükse DHT hormonu o kadar fazla üretilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda baş derisine düzenli aralıklarla masaj yapılması bölgede bulunan oksijen oranını arttırır ve tedaviye destek verir.

Botoksun Diğer Tedavilerle Kombine Uygulanması

Hastanın saç dökülmesi yoğunluğuna göre botoks başlı başına bir tedavi olarak kullanılabilir ya da diğer tedavi yöntemleri ile birleştirilerek daha fazla verim alınması hedeflenebilir.

Botoksun tek başına yeterli gelmeyeceği düşünülen durumlarda yine saç dökülmesinde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilen Saç Mezoterapisi ve Saç GRP’si botoks ile birlikte kullanılabilir. Birbirine karışan ve destekleyici maddeler sayesinde etki oranları %100’e kadar artar. Bu denli etkili olmaları botoksun damarları genişleterek oksijenlenmenin artması ve diğer tedavi yöntemlerinin daha iyi biçimde etki etmesini sağlamaktadır.

Steril Ortam

Tedavi Takibi

Uluslararası Hizmet

Kısa Sürede İyileşme

Çözüm Odaklı Müdahale

Müşteri Memnuniyeti